Náušnice a piercing

Piercing

Nastrelovanie náušníc

Náušnice nastrelujeme pomocou špeciálnej nastrelovecej pištole značky Studex. Nastrelenie je najšetrnejší a najrýchlejší spôsob zavedenia šperku do ušného lalôčika či chrupavky. Používame pri tom nastrelovacie náušnice z chirurgickej ocele, buď v zlatom alebo v striebornom prevedení, v dvoch veľkostiach, s kamienkom alebo bez. Nastrelenie náušníc je bezpečné u detí od ukončeného tretieho mesiaca veku, po očkovaní.

O prepich sa treba starať aj doma, máte možnosť si u nás zakúpiť dezinfekciu (Softasept) na domáce ošetrovanie s ktorou treba prepichnuté miesto čistiť minimálne 2 krát denne. Prvých 48 hodín nesmie prepichnuté miesto prísť do kontaktu s vodou, to znamená žiadne kúpanie ani umývanie vlasov. Najväčšie riziko predstavuje prípadná infekcia, preto treba prepich chrániť pred špinavými rukami, prachom, pieskom a pod. Nastrelené náušnice môžete vymeniť za iné po mesiaci, keď je prepichnuté miesto zahojené, nie je bolestivé ani opuchnuté, no môžete ich nosiť aj dlhodobo.

Náušnice

Piercing

Piercing predstavuje stále obľúbené zdobenie tela najmä pre mladých. Najobľúbenejší druh prepichu je nos, jazyk, obočie, horná či spodná pera alebo pupok. Piercingový šperk si môžete priniesť aj svoj, v takom prípade sa však pripláca za sterilizáciu (2€), sterilizácia trvá 1 hodinu takže v takomto prípade potrebujeme mat váš šperk prinesený dopredu, aby sme ho stihli pripraviť. Na čerstvý prepich sú vhodné šperky z chirurgickej ocele ktoré sa dajú celé sterilizovať. U nás si môžete tiež vybrať z piercingových šperkov, no skôr z klasických, nakoľko sa nešpecializujeme na predaj šperkov tohto druhu.

O prepichnuté miesto sa treba starať a 2 krát denne ho ošetrovať dezinfekciou ( s výnimkou prepichu jazyka ) a 48 hodín ho nenamočiť. Výmena šperku je vhodná najskôr po mesiaci. Najkomplikovanejší prepich pokiaľ ide o hojenie je prepich pupku. Pretože je toto miesto skryté, treba prispôsobiť obliekanie aby prepichnuté miesto bolo vetrané a malo možnosť sa prirodzene hojiť. Nie sú vhodné brušné cviky, dvíhanie ťažkých predmetov a dĺžku ošetrovania dezinfekciou treba prispôsobiť, takýto prepich sa môže do hĺbky hojiť aj pol roka.