Permanentný make-up

Perma-makeup

Permanentný make-up je obľúbený spôsob ako byt stále upravená bez nutnosti každodenného líčenia, alebo aspoň si ho uľahčiť. Pri tomto úkone sa vpravujú pigmenty cca 0,25 mm pod kožu pomocou prístroja s jednorázovými ihlami. Dĺžka trvácnosti je 2-3 roky, niekedy aj viac v závislosti od intenzity pigmentu.

Pri obočí máte na výber z rôznych odtieňov hnedej, od jemnej svetlohnedej vhodnej pre blondínky až po tmavohnedú, nie však čiernu. Čierny pigment by sa mohol po čase zmeniť na nechcený modro-čierny.

Pri očných linkách sa používa väčšinou čierny pigment, je najviac výrazný a trvácny. Je však možnosť výberu aj z tmavohnedých, zelených a modrých pigmentov. Väčšinou prvá voľba sú horné očné linky, jemné či výrazné, no dajú sa zvýrazniť aj spodné.

Kontúry pier je možné zvýrazniť pomocou pigmentov vo farbe pier, čo zabezpečí plnšie pery a dokáže ich vykorigovať aj pri nerovnostiach. Samozrejmosťou je výber z rôznych odtieňov pigmentov na pery, jemnejších či výrazných. Pery sa však dajú aj mierne vyplniť, takto vyplnené pery už nie je nutné líčiť, stačí lesk či balzam na pery.

Permanentný make-up
Permanentný make-up

Permanentný make-up je invazívny zákrok a preto treba rátať s následným hojením, čo je spojené so zníženým komfortom. Čerstvo po zákroku odchádzate s veľmi výrazným obočím či perami, miesto zákroku je tmavé a mokvajúce, preto je potrebné ho ošetrovať suchou čistou gázou či servítkou aby sa vytvorila čo najtenšia chrasta. Dva dni nie je vhodné umývanie vodou. Máte možnosť si u nás zakúpiť krém Dermareg určený na rýchlu regeneráciu kože po tetovaní a po permanentnom make-upe. Týmto krémom si miesto ošetrujte, natierajte 2 krát denne v tenkej vrstve približne dva týždne. Chrasta sa postupne odlúpne v malých častiach po 7-10 dňoch, v žiadnom prípade sa ju nesnažte násilne odstrániť, nakoľko môže dôjsť k vyplaveniu pigmentu. Približne po dvoch týždňoch, keď sú chrasty úplne odlúpnuté, je potrebná návšteva salónu a kontrola, ak treba vieme sa už dohodnúť na prípadnej korekcii.

Korekciou sa rozumie doplnenie farby v miestach kde sa pri hojení úplne nezafixovala. Toto však dopredu nikdy nevieme predpokladať. Asi v 90% prípadoch je potrebná korekcia, ak však treba je možné ich urobiť aj viac. Korekcia sa môže robiť najskôr po mesiaci, najneskôr však do dvoch mesiacov. Neskôr sa pigment už môže začať meniť a nestačí už urobiť iba korekciu ale treba úkon zopakovať celý. Po korekcii platí pri ošetrovaní to isté, no chrastičky sú už podstatne menšie.

Kontraindikácie:

  • kardio-vaskulárne ochorenia
  • alergie na anestetiká
  • alergie na lícidlá
  • diabetes (cukrovka)
  • epilepsia
  • tehotenstvo
  • iné akútne zápalové ochorenia